Hızlı Okuma Teknikleri

Hızlı okuma ve anlama yöntemleri Dünya'da oldukça yaygın ve bilinen bir eğitim şeklidir. Ülkemizde ise yaklaşık 40 seneden beri kişisel gelişim merkezlerinde bireysel kurslar ile verilmektedir. 

Hızlı okuma en temelde bir alışkanlık değişimidir. Alışıla gelmiş olan okuma tarzını değiştirmek için, hızlı okuma teknikleri kullanmak şarttır. 

Hızlı okuma teknikleri ilk olarak göz kaslarını geliştirmek ile başlar. İnsan vücudunda kas yapılarının tamamı gelişmeye elverişli yapılardır. Bir sporcunun günlük antreman yapması gibi, hızlı okuma içinde göz kaslarını geliştirmek gerekmektedir. Bunun için online platformda her gün göz kaslarını geliştirme antremanları yapılmaktadır.

En önemli antremanlar arasında görme açısının genişletme uygulamaları vardır. Sağlık bir insan gözü bilinenin aksine çok daha geniş alanı tek defada görebilmektedir. Online platform içerisinde 4 farklı uygulama ile görme alanını genişletme uygulamaları bulunmaktadır.

Hızlı okumanın temelini TAKİSTOSKOP çalışmaları oluşturmaktadır. Bu yöntem ise gözün metin üzerinde bekleme süresini kısaltmak için kullanılmaktadır. Online platformda yine günlük çokça hızlı görme ve göz çevikliğini arttırma uygulamaları yapılmaktadır.

Göz kaslarını geliştirme, görme alanını genişletme ve göz çevikliğini güçlendirmek çalışmalarını metinler üzerinde hıza dönüştürmek için blok okuma ve grup okuma antremanlarını yapmak gerekmektedir. Bu yöntemde online platform da 4 farklı teknikle verilmektedir. 

Bu antremanların  yanı sıra da beyin antremanları ile okuma sırasında dikkat ve odaklanma çalışmaları yapılması gerekmektedir. Online platform içerisinde beyin egzersizleri bölümünde dikkat ve odaklanma çalışmaları yer almaktadır.

Yukarı da anlatılan usüller ile hızlı okumaya geçmek kaçınılmaz bir hal almaktadır. Sizinde yapmanız gereken sadece online platforma üye olmak ve 1 aylık eğitimden sonra hızlı okumak.

Sizde bu eşsiz deneyimi edinmek için eğitim gruplarını  inceleyerek kendinize  en uygun eğitim grubundan sisteme üye olun ve anlayarak hızlı okumaya başlayın.

Hemen Eğitime Başlayın